• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   •  
   • فهرست مقاله ها

    فوتبال، جهان موازی سیاست است

    با توجه به دگرگونی جهان اجتماعی و تغییر ذائقه فرهنگی مردم جهان این نیاز احساس شده بود که برای ادامه روند مدیریت اجتماعی توده‌های مردم، روند سیاست می بایست از شیوه کلاسیک خود خارج شده و به شکل های دیگری دنبال شود و فوتبال می توانست بهترین گزینه باشد.

    جهانی سازی به سبک فوتبال

    ترویج و انتقال سبک زندگی از طریق ستاره‌های ورزشی در حوزه ورزش یکی از روش‌های گلوبالیزه کردن (جهانی سازی) است. امپراتوری فرهنگی با معرفی ستاره‌های ورزشی نقش مهمی را در به قلیان آوردن و مدیریت هیجانات حوزه عوام جامعه بازی می‌کند، به طبع احساس علاقه‌ای در دل‌های هواداران بوجود می‌آید که تحت تاثیر آن، سوپراستار ورزشی به عنوان امام و الگوی عملی در ...

    روزه مگشای جز به قند لبش

    عید، میعادی در زمان و فطر، میثاقی با فطرت است؛ چرا که رمضان دعوتی است به بازیافتن آن خودِ گمشده؛ و ندایی است برای توجه به خدای فراموش شده؛ و ضیافتی است برای تناول از مانده تقوا. پایان این میهمانی ِخدایی، عید پذیرش است.

    انسان ِ پس از عید

    انسانِ جدیدِ ما که به موفقیتِ خود باور دارد، مردم را دوست می‌دارد؛ حتی منحرفان را، و برای درمان آنها تلاش می‌‌کند. محرومان را دوست دارد و برای درمان درد آنها تلاش می‌‌کند. با قلبی دردمند اما امیدوار، به دیدار نسل گم‌کرده ‌راه می‌‌شتابد؛ با برخوردی مثبت، نه با اتهام زدن به دیگران.‌

    اخلاص در عمل شهدا

    به گفته خود شیطان، مخلصان از گزند او ایمن هستند و تا زمانی که اعمالشان برای خداست، حربه‏های شیطان برای انحراف آنان کارآمد نخواهد بود. خداوند تبارک و تعالی، این تحفه را در دل بندگانی قرار میدهد که دوستشان دارد. اخلاص، تعیین‌کننده رتبه بندگان و نجات‏بخش مؤمنان است.

    دست نوشته های شهدا

    خدایا! همه ی یاران معشوق سوی معشوق خود شتافتند، این بنده ی حقیر و گناهکار تو با کوله باری سنگین، پر از گناه و غم و اندوه و مشتاق دیدار جماعت و مشتاق پیوستن به اولیای تو مانده است.

    خاطرات همسران شهدا

    هر بار که آنها را می خوانم می بینم چطور این جوان 25 ساله دارای روحیه لطیف و عمیقی بوده است. روحیه ای که در محیط خشن جنگ همچنان پایدار بود.

    دل نوشته هایی به یاد شهدا

    واژه‌های خاکسترگونه ما، فقط بلدند روبه‌روی شما ضجه بزنند. اما کاش می‌دانستند که یاد شما حرکت است؛ حرکتی برای بهبودی وضعِ «بودن». چه باید گفت که شما حنجره‌های خود را عبور دادید تا آن سوی مرزهای تکبیر، آن سوی مرزهای ندیدن؛ جایی که واژه‌ای یافت نمی‌شود تا شما را با آن ستود. اصلاً شما که برای تحسین برانگیزی قلم‌های ما بوسه بر عطر پرواز نزدید!

    قدس در طول تاریخ

    شهر قدس روی نصف‌‌النهار 35 درجه و 13 دقیقه شرقی و مدار 31 درجه و 52 دقیقه شمالی قرار گرفته است. این شهر بر روی سلسله تپه‌هایی که از غرب به شرق امتداد یافته و بین 720 الی 830 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته‌اند، واقع شده‌ است.

    روز قدس به روایت امام خمینی‌(ره)

    فراموش نکنیم، قدس سرزمینی است که برای پیروان همه ادیان الهی، مقدس است. قدس میعادگاه عروج پیامبر اکرم (ص) و اولین قبله مسلمانان جهان است. صهیونیستها نیز چنانکه رهبرانشان به دفعات اعتراف کرده‌اند، کسانی نیستند که به اشغال خاک فلسطین و قدس شریف اکتفا نمایند و اگر در مسیر توسعه طلبی خویش با مقاومت ملت فلسطین و واکنش افکار عمومی ملتهای مسلمان مواجه ...

  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 7,170,070
  تعداد بازدید امروز : 7,067
  تعداد کاربران آنلاین : 28
  آخرین به روزرسانی : 1397/04/02
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.