• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   •  
   • فهرست اخبار
    اعمال شب و روز مبعث

    اعمال شب و روز مبعث

    شب مبعث از شب‌های مبارکی است و برای آن چند عمل ذکر شده است:

    برگزاری اولین جلسه شورای مرکز مقاومت بسیج وزارت ورزش و جوانان، تشریح برنامه سال 96

    برگزاری اولین جلسه شورای مرکز مقاومت بسیج وزارت ورزش و جوانان، تشریح برنامه سال 96

    اولین جلسه تشریح برنامه های مرکز مقاومت بسج وزارت ورزش و جوانان در سال 96 با حضور معاونت ها و اعضای شورای فرماندهی مرکز بسیج راس ساعت 10 صبح روز شنبه 2 اردیبهشت ماه در محل دفتر بسیج برگزار گردید ، در این جلسه پس از سخنرانی جناب سرهنگ قیومی فرمانده مرکز سایر معاونتها به ابراز دیدگاههای خود در خصوص برنامه ها و فعالیتهای پیش رودر سال جاری، پرداختند

    اعمال شب و روز 13 رجب/ ذکری که ثوابش معادل روزه ماه رجب است

    آغاز ایام البیض؛

    اعمال شب و روز 13 رجب/ ذکری که ثوابش معادل روزه ماه رجب است

    علاوه بر اینکه در روایات، اعمالی در باب بهره‌مندی از فضیلت ماه رجب وارد شده است؛ حتی برای کسانی که قادر به روزه داری این ماه نیستند، اذکاری از ائمه معصومین(ع) سفارش شده است تا همه دلسوختگان و مشتاقان بتوانند با انجام کوچکترین عمل از ثواب و فضیلت روزه این ماه مبارک بهره مند گردند.

    تحرکات سیاسی مأمون در دوران امام جواد(علیه السلام)

    تحرکات سیاسی مأمون در دوران امام جواد(علیه السلام)

    از موارد مهمی که در شیوه حکومت داری منافقانه خلفای عباسی می توان اشاره کرد،تحرکات سیاسی بود که در یکی از پایگاه های اصلی حکومت خود را در هماهنگی با امام جواد می دیدند.

    برکات ماه رجب را غنیمت بدانیم

    برکات ماه رجب را غنیمت بدانیم

    برخی از ماه ها به جهت اتفاقات و حوادث پربرکتی که در آن رخ داده از ارزش و اهمیت بسیار و چه بسا فوق العاده ای برخوردار می باشد که از جمله این ماه ها می توان به ماه رجب اشاره کرد که در آیات قرآن و احادیث ائمه معصومین علیهم السلام به عظمت این ماه اشاره شده است.

    جویباری از بهشت (در فضیلت ماه رجب)

    در فضیلت ماه رجب

    جویباری از بهشت (در فضیلت ماه رجب)

    خداوند متعال برخی امور یکسان را از طریق اعطای حرمت و قداستِ افزونتری به آنها، از ویژگی خاصّی برخوردار ساخته که دیگر امور از این خصوصیت بی‏بهره‏اند، امتیاز دادن به پاره‏ای از ماهها به لحاظ برخورداری این ایام از حرمتی بیشتر، از آن جهت است که خداوند متعال حرمت را در این اوقات سخت‏تر و ناخوشایندتر از هتک حرمت در سایر ماهها مقدّر فرموده که عصیان در برابر حق و ارتکاب گناه در چنین ایامی مجازاتی شدیدتر در پی داشته و اعمال حسنه در آنها پاداشی دو چندان را برای صاحبش به ارمغان می‏آورد، برخی مؤمنان و وارستگان به درک و حرمت نهادن چنین اوقاتی شائقند و سعی بر آن دارند که از طریق ذکر، عبادت و دعا این مقطع از زمان را احیا کرده و در واقع یک تمایل درونی برای برخورداری از فضائل چنین لحظاتی گرانبها را در خود احساس می‏نمایند و به شکوفایی آن مبادرت می‏ورزند، وقتی خداوند متعال خواستار آن است که با بنده خود از در دوستی و عاطفه درآید او را در اوقات و فرصت های پرفضیلت با اعمالی برتر، والا و شایسته مشغول می‏نماید بنابراین آن که آهنگ دریافت مهر الهی را در اعماق قلب خویش می‏پروراند ضرورت دارد تمام توان خویش را به کار گیرد تا در چنین اوقات فروزانی در غفلت به سر نبرد چرا که چنان اوقات شریفی موسم خیرات و سوداگری‏هایی است که منافع فراوانی را برای او به دنبال می‏آورد، در غیر این صورت از پیروزی و رستگاری محروم می‏ماند و از قافله پرهیزگاران فاصله می‏گیرد.

    اسراف و زیاده روی های آخر سال

    اسراف و زیاده روی های آخر سال

    امام علی علیه السلام می فرماید: انسان حقیقت ایمان را درک نمی کند جز اینکه در وی سه خصلت باشد، دانایی در احکام دین، شکیبایی در مصیبت ها و خصلت سوم که مد نظر است، اندازه گیری خوب در معیشت است.

    شاه بیت غزل بندگی در بیان حضرت زهرا (علیهاالسلام)

    شاه بیت غزل بندگی در بیان حضرت زهرا (علیهاالسلام)

    یکی از مشخّصه های ایمان، اعتماد به خداوند در اموری است که برای او پیش می آید. مؤمن، می داند که خداوند متعال او را رها نکرده و آنچه مصلحت است را برایش قرار داده و خواهد داد. امّا نکته لطیفی که باقی می ماند این است که آیا این مصلحت، بهترین مصلحتی است که می توانسته برای او رقم زده شود؟ این سؤالی است که هیچ کس جواب آن را نمی داند. در این نوشتار امّا؛ رموزی از این قصّه جذّاب که در واقع، انتهای ایده آل هر انسانی است را با تطبیق بر بعضی جوانب زندگی و با نگاه دینی، جستجو می کنیم.

    مرحله چهارم مسابقات سراسری بیانات رهبری

    مرحله چهارم مسابقات سراسری بیانات رهبری

    مرکز مقاومت بسیج وزارت ورزش و جوانان مرحله چهارم مسابقات سراسری بیانات رهبری را بر گزار می نماید. علاقمندان می توانند سوالات را در قسمت فایل های پیوست همین صفحه دریافت نمایند

    کتابشناسی حضرت فاطمه زهرا(علیهاالسلام)

    کتابشناسی حضرت فاطمه زهرا(علیهاالسلام)

    حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها از شخصیت های مهم تاریخی و تاثیر گذار در جریان اسلام است. در خصوص این شخصیت اصیل اسلامی کتاب های بسیاری نگارش و چاپ شده است. برای مخاطب های فارسی زبان آشنایی با کتاب های خوبی که در مورد این شخصیت نگارش شده است،اهمیت فراوانی دارد. حتی آشنایی

  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 2,278,121
  تعداد بازدید امروز : 1,015
  تعداد کاربران آنلاین : 0
  آخرین به روزرسانی : 1396/02/07
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.