• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   •  
   • فهرست مقاله ها

    حضرت معصومه علیها السلام در سخن و سیره بزرگان و عالمان

    چنان که عالمان بزرگ شیعی خود اعتراف کرده اند، بخشی از رشد علمی و معنوی خود را وامدار توسل به حضرت معصومه علیها السلام و زیارت مزار شریف آن حضرت بوده اند. شناختِ بالای این بزرگان از آن حضرت موجب شد که آنها در مقایسه با دیگران، فیض و برکت بیشتری از آن بزرگوار دریافت نمایند.

    نقش حجاب در حفظ نشاط جنسی

    انقلاب صنعتی در غرب و مهاجرت جغرافیایی انسان‌ها از مکان‌های کوچک به مکان‌های بزرگ و تماس‌های دو جنس در سطوح مختلف‌کاری، هنجارشکنی جنسی را افزایش داد .

    گرایش به معنویت و نیاز انسان معاصر به «عفاف و حجاب»(2)

    حضرت فاطمه (س) در تمام امور اخلاقی و اسلامی اسوه و نمونه بود. در کتاب زندگانی فاطمه زهرا (س) «صحیفه زرین عفاف»، درخشش چشمگیر و خیره کننده داشت.

    چادر حجاب خوب یا برتر؟

    جزییات کیفیت حضور حضرت زهرا علیه السلام در مسجد، برای خواندن خطبه فدکیه نقل شده است. از جمله این که چه چادری بر سر داشت، قد این چادر چقدر بود، چه رنگی بود. این ها در خطبه آمده است که مدرکش «احتجاج»مرحوم طبرسی، جلد یک است.

    بررسی شبهات حجاب(2)

    روح بشر فوق العاده تحریک پذیر است. اشتباه است که گمان کنیم تحریک پذیری روح بشر محدود به حد خاصی است و از آن پس آرام می گیرد.

    فلسفه و ارزش حجاب ( قسمت دوم و پایانی )

    یکی دیگر از ادله وجوب حجاب دینی که بعد از کتاب و سنت سومین دلیل محسوب می شود سیره زنان مسلمان از صدر اسلام تا به حال بوده است. آنها همواره در برابر نامحرم بدن و موی سر خود را می پوشانده اند و این عمل آنها ناشی از دستور پیامبر اکرم (ص) و ائمه هدی بوده است.

    بررسی شبهات حجاب(1)

    زنان در جامعه اسلامی آزادند و از رفتن آنها به دانشگاه و ادارات و مجلسین به هیچ وجه جلوگیری نمی شود، از چیزی که جلوگیری می شود، فساد اخلاقی است که زن و مرد نسبت به آن مساوی هستند.

    صدفی برای گوهر

    رعایت پوشش در میان اقوام و قبیله‌ها، پیش از اسلام نیز وجود داشته، ولی فراگیر نبوده است. از برخی روایات برمی‌آید که رواج پوشش کامل، پس از فرمان الهی و کلام وحی بوده است.

    گرایش به معنویت و نیاز انسان معاصر به «عفاف و حجاب»(1)

    حجاب ارتباط بنیادی با عفاف داشته و نمی شود کسی طرفدار حیا و عفاف باشد ولی با اصل پوشش مخالف باشد، پوشش اسلامی کاملترین گونه رعایت عفاف است.

    حجاب و امنیّت اجتماعی

    شناخت سیمای زن، حقیقت حجاب، فلسفه و آثار آن از جمله پایه‌های مستحکم پوشش دینی و تبلور امنیّت اجتماعی است.

  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 7,534,523
  تعداد بازدید امروز : 12,715
  تعداد کاربران آنلاین : 1
  آخرین به روزرسانی : 1397/04/28
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.