• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   • مراسم بزرگداشت مقام معلم در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه آزاد تهران

    محمدیان: در صدد ایجاد محیط قانونی برای کسب کرسی های بین المللی توسط بانوان ایرانی هستیم

    محمدیان: در صدد ایجاد محیط قانونی برای کسب کرسی های بین المللی توسط بانوان ایرانی هستیم

    معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: در عصر طلایی ورزش به سر می بریم و قوانینی که در برنامه ششم توسعه کشور مصوب شده است وظیفه ما را در قبال پیشرفت ورزش کشور سنگین تر می کند.


    مراسم بزرگداشت مقام معلم در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه آزاد تهران
    محمدیان: در صدد ایجاد محیط قانونی برای کسب کرسی های بین المللی توسط بانوان ایرانی هستیم

    محمدیان: در صدد ایجاد محیط قانونی برای کسب کرسی های بین المللی توسط بانوان ایرانی هستیم

    معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: در عصر طلایی ورزش به سر می بریم و قوانینی که در برنامه ششم توسعه کشور مصوب شده است وظیفه ما را در قبال پیشرفت ورزش کشور سنگین تر می کند.
    به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، فریبا محمدیان در مراسمی که به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه آزاد تهران برگزار شد با تبریک اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن هفته بزرگداشت مقام معلم از طاهره طاهریان به عنوان یکی از مدیران ورزش بانوان که در بین جامعه ورزش ،محبوبیت ،مقبولیت و تخصص دارد یاد کرد و اظهار داشت : بسیاری از اتفاقات خوبی که در ورزش بانوان رقم خورد با درایت و تدبیر خانم طاهریان به وقوع پیوست به همین دلیل از سوی جامعه ورزش کشور به ویژه بانوان از وی تقدیر می کنیم.
    معاون ورزش بانوان در ادامه با اشاره به مصوبه دسامبر 2014 که در دستور جلسه المپیک 2020 قرار گرفته ، آن را منبعث از هدف توسعه پایدار دانست و تاکید کرد: بر همین اساس 50 درصد از ورزشکاران شرکت کننده در بازی های المپیک را زنان و دختران تشکیل خواهند داد.
    وی سپس به جایگاه کاروان های ورزشی ایران در ادوار مختلف بازیهای آسیایی در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: هرجا که اثرگذاری زنان زیادتر شده ،جایگاه کاروان ایران در رنکینگ نیز بهتر شده است.
    محمدیان سپس به تعداد ورزشکاران اعزامی به المپیک در ادوار مختلف پرداخت و تاکید کرد: توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک قول داده در المپیک 2020 سهم بانوان را رعایت و به پنجاه درصد افزایش دهد تا حق برابری تحقق یابد.
    در ادامه معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ،به اهم اقدامات مهم ورزش بانوان از سال 92 تا 95 پرداخت و با استناد به نمودارهای آماری از رشد و پیشرفت ورزش بانوان در ابعاد مختلف به نیکی یاد کرد.
    فریبا محمدیان رشد جمعیت ورزشکاران در حوزه ورزش قهرمانی و همگانی را رشد یک و نیم برابری اعلام کرد و فعالیت ورزش بانوان در حوزه باشگاه ها را نیز یک و نیم برابر دانست .
    معاون ورزش بانوان به افزایش مدال های کسب شده توسط بانوان پرداخت و رشد عناوین و افتخارات را بیانگر تلاش حاکمیتی برای دسترسی برابر بانوان و مردان از منابع عنوان و تاکید کرد: رشد و پیشرفت ورزش بانوان حاصل کار تیمی مدیریتی بوده که زنان و مردان در قالب تصمیم گیری به توانمندی زنان در عرصه ورزش واقف بوده اند.
    وی به توانمندی مربیان زن تاکید و در عین حال تصریح کرد: خاستگاه بسیاری از رشته های ورزشی در کشور های دیگر است بنابراین برای استفاده از علم روز دنیا در برخی مواقع نیازمند حضور مربیان و مدرسان خارجی بودیم که این مهم اتفاق افتاد و بانوان از مرز ایران هراسی عبور کردند و از سوی دیگر حتی پیشرفت ورزش بانوان تا حدی خوب طی شده که از مربیان ،داوران و ورزشکاران ما نیز برای بازی ، مربیگری و داوری در سراسر دنیا دعوت می کنند.
    معاون ورزش بانوان در بخش دیگری از سخنانش به برخی رکوردهایی که بانوان ایرانی به عنوان اولین ها به ارمغان آوردند اشاره کرد.
    محمدیان گفت: زهرا نعمتی به عنوان یک بانوی ایرانی سهمیه المپیک و پارالمپیک گرفت که این موفقیت تنها برای هشت نفر در تاریخ المپیک اتفاق افتاده است.
    وی ادامه داد: ساره جوانمردی از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک برترین ورزشکار سال دنیا شد یا زهرا نعمتی سفیر صلح و دوستی از سوی سازمان ملل انتخاب شد و کیمیا علیزاده جوانترین بانوی تاریخ معاصر ایران در المپیک به اولین مدال بانوان ایرانی دست یافت.
    محمدیان بار دیگر توانمندی بانوان در عرصه ورزش را مورد توجه قرار داد و از افزایش 12 و نیم درصدی تعداد سهمیه المپیک برای بانوان ایرانی به عنوان یک شاخص دیگر پیشرفت ورزش بانوان نام برد .
    وی رشد مدال در حوزه پارالمپیک را نیز 93 درصد اعلام و تاکید کرد: در ایران که حاکمیت آن نظام اسلامی است بین افراد توانخواه و عادی تفاوتی برای ارائه خدمات وجود ندارد.
    فریبا محمدیان در بخش پایانی صحبت های خود اظهار داشت: در عصر طلایی ورزش به سر می بریم . قوانین به نفع ورزش در برنامه ششم توسعه با تلاش مدیران وزارت ورزش و جوانان و همکاری نمایندگان مردم تصویب شده که این مهم وظیفه ما را در قبال رشد و پیشرفت ورزش بیشتر خواهد کرد.
    معاون ورزش بانوان گفت: وزارت ورزش و جوانان در صدد ایجاد محیط قانونی برای کسب کرسی های بین المللی توسط بانوان ایرانی است و تلاش می کند ساز و کار های مناسبی را به وجود آورد که فدراسیون های جهانی برای بانوان ایرانی و مسلمان که با پوشش اسلامی در مسابقات شرکت می کنند ،احترام بگذارد.
    اخبار مرتبط
  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 3,118,661
  تعداد بازدید امروز : 7,653
  تعداد کاربران آنلاین : 0
  آخرین به روزرسانی : 1396/04/30
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.