• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   • معاون وزیر ورزش و جوانان در مراسم افتتاحیه پایتخت جوانان اسلام درشیراز :

    با تدبیر دولت و حمایت نمایندگان مجلس ۱۲۰۰ میلیارد تومان به ورزش کشور تزریق می شود

    با تدبیر دولت و حمایت نمایندگان مجلس ۱۲۰۰ میلیارد تومان به ورزش کشور تزریق می شود

    معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: با تدبیر دولت و حمایت نمایندگان مجلس ۱۲۰۰ میلیارد تومان به ورزش کشور تزریق می شود.

    به گزارش روابط عمومی ورزش و جوانان فارس ، سید نصرالله سجادی که عصرروز چهارشنبه8 دی ماه در دیدار با روسای ادارات شهرستان ها و هیات های ورزشی استان فارس سخن می گفت با اشاره به مشکلات و محدودیت های مالی پیش روی دولت در سه سال گذشته افزود: این مشکلات و کمبودهای اعتباری باعث نشد که دست روی دست بگذاریم و دچار کم کاری شویم.
    وی توجه ویژه دولت و حمایت های نمایندگان مجلس از لایحه برنامه ششم توسعه را عامل مهمی برای تزریق رقمی حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان به ورزش کشور دانست و گفت : بی شک ورود این رقم مالی به چرخه ورزش کشوررونق و آبادانی ورزش را به دنبال خواهد داشت.
    معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از صحبت هایش به نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان به حضور ورزشکاران ایرانی در مسابقات بین المللی اشاره کرد و گفت : براساس برنامه ریزی های انجام شده جمهوری اسلامی ایران با کاروانی به مراتب بزرگ تر و منسجم تر از گذشته در المپیک ورزش های زمستانی که قرار است اسفندماه امسال در ژاپن برگزار شود شرکت خواهدکرد.
    سجادی همچنین از تشکیل ستاد بازی های المپیک و آسیایی از آذر ماه در وزارت ورزش و جوانان خبر داد وبیان کرد:هدف وزارتخانه افزایش سهیمه در رشته های مختلف وبه دنبال آن کسب مدال های بیشترنسبت به دوره های قبل این بازی هاست.
    وی با بیان اینکه استعدادیابی از جمله اولویت های اصلی در ورزش است، اظهار داشت: راه اندازی پایگاه استعدادیابی را به عنوان یک اولویت در نظر گرفته ایم که در حال حاضر با توجه به آمایش هرسرزمین در ۴ تا ۵ رشته مختلف این موضوع در حال انجام است.
    معاون وزیر ورزش تاکید کرد: موضوع استعدادیابی در اولویت کارها قرار دارد و در سال آینده پایگاه های استعدادیابی در شهرها و شهرستانهای غیر از مرکز استان نیز فعال می شود.
    سجادی در بخش پایانی صحبت هایش عملکردبرنامه محور هیات های ورزشی و ادارات شهرستان ها و استان ها را پیش نیاز ایجاد تحول و پیشرفت در ورزش کشور دانست و گفت:خوشبختانه استان فارس دردوسال گذشته جزو استان پیشرو در حوزه ورزش و جوانان بوده است.
    در ادامه جلسه ، هادی پژوهش جهرمی گفت ، با اشاره به حضور نمایندگان و جوانان 58 کشور اسلامی در مراسم افتتاحیه افزود: ایجاد ذهنیت و فضای مثبت از جمهوری اسلامی ایران و شهر شیراز می تواند در گسترش فرهنگ اسلامی نقش بسزایی داشته باشد.
    معاون سیاسی - امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اظهار داشت ::این عنوان بین المللی تنها متعلق به شهر شیرازنیست بلکه متعلق به جمهوری اسلامی است .
    پژوهش جهرمی با تاکید بر لزوم انجام وظایف دستگاههای مختلف برای برگزاری افتتاحیه ای در خور شهر فرهنگی شیراز و سومین حرم اهل بیت(ع) خواستار پررنگ تر شدن نقش شهر شیراز در برنامه های مربوط به این عنوان در سال 2017 خصوصا برنامه افتتاحیه شد.
    نایب رئیس شورای سیاست گذاری پایتخت جوانان جهان اسلام با اشاره به علاقه مند بودن همه کمیته ها در ایفای مسئولیت خود افزود: اعطای پایتختی جوانان جهان اسلام به شهر ادب و فرهنگ و هنر و عرفان و فلسفه مایه افتخار است و همه مسئولین با انجام وظیفه باید در این امر مهم آبروی جمهوری اسلامی و استان فارس و شهر شیراز را حفظ نمایند.

    دبیرکل پایتخت جوانان جهان اسلام گفت:با استفاده از فرصت پیش رو می توان شیراز را به عنوان یک جهان شهر به دنیا معرفی کرد.

    در این جلسه حیدرعلی کامیاب از برگزاری مراسم افتتاحیه پایتخت جوانان اسلام در تالار حافظ شیراز خبرداد و گفت: انتخاب این شهر به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام یک اعتبار بین المللی است اما بدون کمک دیگر دستگاه ها برنامه های پایتخت جوانان جهان اسلام اجرا شدنی نیست.
    مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس بااشاره به فرصت طلایی کسب این عنوان برای معرفی هرچه بیشتر شهر شیراز به جهانیان خصوصا مردم کشورهای اسلامی گفت: با توجه به پیشینه تاریخی این شهر و شرایط فرهنگی آن،برگزاری یک مراسم افتتاحیه درخور شان می تواند شیراز را به یک شهر بین المللی تبدیل کند.
    کامیاب با بیان اینکه مسئولان سازمان همکاری اسلامی شناخت بسیارخوبی از تاریخ،فرهنگ و مفاخر شهر شیرازدارند افزود: این شهر در طول زمان آثار تاریخی بی نظیر و ارزشمندی را به یادگار گذاشته و این موضوع باعث شده تا به عنوان کلکسیون ویژه ای از میراث فرهنگی و معنوی مطرح باشد.
    وی باتاکید براینکه برای به دست آوردن جایگاه ویژه شیراز درعرصه بین المللی عزم جدی داریم گفت:سال 2017 می تواند نقطه عطف حرکت به سمت این هدف بزرگ باشد.
    مدیرکل ورزش و جوانان فا رس با اشاره به فعالیت 50هیات استانی و 900 هیات شهرستانی دراستان فارس گفت: علیرغم وجود محدودیت های فراوان از لحاظ اعتباری در سال جاری بیش از ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک مالی به باشگاه ها و هیات ها پرداخت شده است.
    کامیاب تعداد ورزشکاران بیمه شده دراستان فارس را بیش از 180هزار نفر عنوان کرد و گفت:یکی از دغدغه های تیم مدیریتی کنونی اداره کل در بدوقبول مسئولیت افت شدید آمار تعداد ورزشکاران بیمه شده بود که با برنامه ریزی های انجام شده طی دو سال گذشته جهش چشمگیری دراین حوزه را شاهد بوده ایم.
    دبیر شورای عالی ورزش استان فارس از احیاء این شورا دراستان به عنوان یکی دیگر از عملکردهای مجموعه مدیریتی ورزش استان یاد کرد و گفت:ایجاد و راه اندازی صندوق حمایت از ورزشکاران و نخبگان ورزشی،میزبانی بیش از 70 رخداد بین المللی ،برگزاری 6 نشست علمی ورزشی و کسب ۷۰۷ مدال کشوری شامل ۳۱۱ طلا، ۲۰۱ نقره و ۲۷۵ برنز بخشی از عملکرد 9 ماهه گذشته ورزش فارس است.
    گفتنی است مراسم افتتاحیه در روز 19 و 20 دی ماه جاری درتالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و با حضور مدعوین کشورهای خارجی، وزیر ورزش و جوانان و دیگر مسئولین کشوری و استانی برگزار می گردد.
    اخبار مرتبط
  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 6,412,098
  تعداد بازدید امروز : 4,866
  تعداد کاربران آنلاین : 0
  آخرین به روزرسانی : 1397/01/31
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.