• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   • همسر شهید مدافع حرم، تقوی فر:

    همسرم برای حفظ اسلام و تشکیل بسیج مردمی به عراق رفت

    همسرم برای حفظ اسلام و تشکیل بسیج مردمی به عراق رفت

    این همسر شهید با بیان این که شهید تقوی فر مدافع حرم امام حسن عسگری (ع) در سامرای عراق بود گفت: او 6 دی ماه 1393 در سامرا منطقه عزیزولد به شهادت رسید و طی چند سال اخیر مرتب در رفت و آمد به عراق بود و می توان گفت که برای حفظ اسلام به عراق می روم، او به دنبال تاسیس بسیج مردمی و سازماندهی و آموزش نیروها در عراق بود و تاکید می کرد که مردم عراق مظلوم هستند و داعش بسیار خونخوار و بی رحم است و ما باید برای دفاع از اسلام به آنجا برویم.

    روزهایی که بر ما می گذرد، تداعی گر سالروز شهادت سردار مدافع حرم،فرمانده سپاه سامرا، شهیدحاج سید حمید تقوی فر به دست تروریست های تکفیری است.از این روی ودر نکوداشت آن مجاهد گرانمایه، با همسر ارجمندش سرکار خانم پروین مرادی گفت وشنودی انجام داده ایم که نتیجه آن درپی می آید.امید آنکه مقبول افتد.
    پروین مرادی همسر شهید مدافع حرم سردار سید حاج سید حمید تقوی فر در گفتگو با حیات، با بیان این که همسرم همیشه تاکید می کرد که اگر عاشق پاسداری از انقلاب نبود قطعا روحانی می شد گفت : ما آبان سال 1358 ازدواج کردیم و 4 فرزند دختر داریم، همسرم با انتخاب سپاه، حمایت از امام خمینی (ره) و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی ایران را دنبال می کرد، سال های اولیه جنگ ایران وعراق در جبهه ها بود و سپس به قسمت اطلاعات سپاه رفت و عضو نیروی قدس شد.
    همسر شهید تقوی فر در خصوص ازدواج شان گفت: من و حاج حمید پسر خاله، دختر خاله هستیم. حاج حمید پنج سال از من بزرگتر بودند. فضای خانواده هر دو ما سنتی بود. حاج حمید اوایل پیروزی انقلاب نزدیک خانه ما خیلی رفت و آمد می کردند. آنجا یک پاسگاه بود که حاج حمید و بقیه دوستان انقلابی اش تصرف کرده بودند. حتی یادم است برای برادرم پوستر و عکس و حتی قبل‌ترش کلی اعلامیه امام(ره) می آورد. برادرم آن زمان مسئول انجمن اسلامی آن منطقه بود. برادرم و حاج حمید خیلی با هم صمیمی بودند. من هم بعضی عکس ها و پوسترها را می بردم مدرسه مان. در همین رفت و آمدها بحث ازدواج ما مطرح شد.
    وی با بیان اینکه زندگی مان را خیلی ساده و بی تکلف آغاز کردیم، بیان داشت: حاج حمید همان اول با من صحبت کرد و گفت دوست ندارم مراسم ازدواجمان مثل بقیه فامیل پر تکلف و پر از تشریفات باشد. من پیشنهادی دارم و اینکه عروسیمان در خود سپاه باشد. با مهمان‌های کم. فقط خانواده من و خودت و خیلی ساده. خریدمان هم جزئی بود.
    وی با اشاره به شهادت پدر و برادر همسرش در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: پدر همسرم نصرالله تقوی فر در سن 50 سالگی در عملیات خیبر و خسرو تقوی فر برادرش نیز در عملیات والفجر 8 در سن 18 سالگی به شهادت رسید.
    مرادی همسر شهید مدافع حرم تقوی فر در خصوص سیره اخلاقی این شهید خاطرنشان کرد: او بسیار صبور و شوخ طبع بود، به مسائل دینی بسیار اهمیت می داد و همیشه در حال گرفتن روزه و عبادت بود، او همیشه نماز شب می خواند و با انرژی زیادی در محل کارش حضور پیدا می کرد.
    وی ادامه داد: او نسبت به بیت المال بسیار حساس بود و گاهی من به او گلایه می کردم که به چه دلیل همانند بقیه از برخی مزایا استفاده نمی کنی که همیشه می گفت هر کسی هم این کار را انجام دهد من استفاده نمی کنم، همسرم با توجه به درجه ای که در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشت به راحتی می توانست از راننده شخصی استفاده کند ولی همیشه با مترو و اتوبوس تردد می کرد و یا از سرویس کارکنان استفاده می کرد.
    این همسر شهید با بیان این که شهید تقوی فر مدافع حرم امام حسن عسگری (ع) در سامرای عراق بود گفت: او 6 دی ماه 1393 در سامرا منطقه عزیزولد به شهادت رسید و طی چند سال اخیر مرتب در رفت و آمد به عراق بود و می توان گفت که برای حفظ اسلام به عراق می روم، او به دنبال تاسیس بسیج مردمی و سازماندهی و آموزش نیروها در عراق بود و تاکید می کرد که مردم عراق مظلوم هستند و داعش بسیار خونخوار و بی رحم است و ما باید برای دفاع از اسلام به آنجا برویم .
    همسر شهید مدافع حرم تقوی فر افزود: در سفر آخر همسرم قبل از شهادت، چفیه اش تیر خورده بود و نزدیک به مجروحیت بود، من به خاطر نگرانی به او گفتم که شام به عنوان راهنما و مشاور فعالیت کن دیگر جلو نرو ولی ناراحت شد و گفت من باید بروم، مردم عراق بسیار مظلوم هستند، او آرزوی شهادت را داشت و هیچ جایگاهی بالاتر از شهادت نیست ولی جای خالی او برای من و دخترانم بسیار سخت است.
    وی با بیان این که همسرم در عراق فرمانده محور سامرا و مسئول تشکیل نیروی سازمان بسیج مردمی بود اظهارداشت : او درعراق به سردار سامرا معروف بود و از حرم امام حسن عسگری (ع) دفاع می کرد ، حتی قبل از شهادت یکی از نزدیکان خواب دیده بود و می گفت که که دیدم امام زمان (عج) نزدیکی منزل شماست .
    مرادی با اشاره به این که شهید تقوی فر طراح عملیات بزرگی در عراق بود گفت: در آن عملیات قرار بود داعش را در منطقه ای زمین گیر کنند، به همسرم اعلام می کنند که یکی از سرگروه ها وارد میدان نشده، شهید تقوی فر باز می گردد که او را برگرداند ولی موقع برگشت شناسایی شده و از ناحیه پهلو مورد اصابت گلوله قرار می گیرد، او به دوستانش سفارش کرده بود در صورت شهادت پیکر او را به عقب برگردانند به همین منظور 4 نفر را برای به عقب آوردن او می فرستند، که یک نفر شهید و سه نفر مجروح می شود و د رنهایت با ماشین ضد گلوله پیکرش را برمی گردانند .
    وی ادامه داد : اکنون مزار همسرم در گلزار شهدای اهواز کنار قبر پدر شهیدش است و البته در بهشت زهرای تهران قطعه 29 نیز سنگ یادبودی برای او گذاشته اند، شهید تقوی فر به دلیل اقدامات تاثیرگذار و مهمش در عراق بسیار محبوب بود و به دلیل تاسیس موسسه سرای الخراسانی، حوزه های علمیه، حزب طلیعه و بسیاری از دانشگاه ها و مدارس در عراق نام خیابانی را در این کشور ابومریم گذاشتند و تمامی خیابان های عراق پر از تصاویر حاج حمید است.
    همسر شهید درباره مراسم بزرگداشت این شهید گفت: مراسم چهلمی نیز در عراق برای همسرم برگزار شد و نوری المالکی نخست وزیر عراق 5 مدال طلا به من و دخترانم داد و قرار شده که هر سال این مراسم را برگزار کنند، ا ز سوی دیگر در محل شهادت همسرم منطقه عزیز ولد زیارتگاهی ساخته شده و مردم عراق برای دعا و مناجات به آنجا می روند و کلیپ های زیادی نیز در وصف او به زبان عربی ساخته شده که در شبکه های اجتماعی موجود است.
    پیام تلفن/
    اخبار مرتبط
  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 6,782,369
  تعداد بازدید امروز : 412
  تعداد کاربران آنلاین : 0
  آخرین به روزرسانی : 1397/03/04
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.