• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   • بمناسبت فرا رسیدن هفته بسیج

    پیام فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت ورزش و جوانان به مناسبت هفته بسیج

    پیام فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت ورزش و جوانان به مناسبت هفته بسیج

    برمشامم می رسدعطر شهیدان بسیج
    مرغ دل پرمی زند سوی گلستان بسیج
    یاحسین بن علی، ای سرور آزادگان
    روز محشر کن شفاعت از جوانان بسیج

    برمشامم می رسدعطر شهیدان بسیج
    مرغ دل پرمی زند سوی گلستان بسیج
    یاحسین بن علی، ای سرور آزادگان
    روز محشر کن شفاعت از جوانان بسیج
    درزمانی که کیان اسلامی از هر جهت مورد هجوم استکبار جهانی است دفاع از مقدسات و ایدئولوژی اسلام ایجاب می کند که در مقابل خطراتی که آن را تهدید می کند به گونه ای منطقی و شیوه ای صحیح با آن خطر برخورد کردحضور بسیج در دفاع مقدس، باعث درخشش عالی ترین مضامین انسانی و پرجاذبه ترین جلوه های هستی در کشور شد. در دنیایی که خودخواهی، خودپرستی، حرص و هوای نفس، اغلب حوادث آن را رقم می زند، بسیج مظهر عشق و ایثار و فداکاری و گذشت و نگاه عالمانه و مدبرانه به عالم وجود است؛ تفکر بسیجی سبب نومیدی و قطع طمع دشمنان و جهانخواران به این مملکت شده است بسیج و تفکر بسیجی بهترین وسیله بازدارنده دشمن از وسوسه تهدید علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد، بسیج، نیرویی است آزموده و آماده برای رویارویی با هر گونه تهدید نظامی و امنیتی.
    فرهنگ بسیجی، یعنی عشق و علاقه ی خدمت به مردم و تلاش برای تحقق اهداف آرمانی و الهی انقلاب اسلامی و بسیجی، حامل فرهنگ خدمت خالصانه بوده و خواهد بود؛ بدون تردید، همچنان که بسیجی در خط مقدم دفاع از میهن اسلامی و جان ومال مردم با بذل جان خویش، روسفید بیرون آمد، این توانایی را داشته و دارد که هر کجا ضرورت پیدا کند، با حضور خویش، هر تجاوزی را در نطفه خفه کرده و متجاوز را سر جای خود بنشاند.
    یاد آن روزها به خیر که بسیجی چفیه می انداخت، همان چفیه ای که گاه سجاده اخلاصش بود، و گاه سفره ی نانش، گاه حوله اش و زمانی هم زخم بند خودش و شاید هم سنگرش. گاه همین چفیه را بسیجی زخمی در دهان می فشرد تا صدایش به دشمن نرسد، او محض ریا چفیه به گردن نمی انداخت، حالا هم اگر چفیه برگردن داشته باشد، به مقتدا و رهبر خود اقتدا کرده و به مثابه افراشتن پرچمی است در کنار پرچم حقی که کاروان سالار انقلاب برافراشته است.
    بسیجی ، عاشق انقلاب و کشور است، عشقش سرفرازی ایران است و هرکس چنین است و در این مسیر تلاش می کند بسیجی است.بسیجی، همه داشته هایش را به عرصه می آورد و در صورت لزوم از آبروی خود می گذرد و پا به میدان می گذارد تا به فرموده رهبر فرزانه انقلاب فضیلت های انقلاب حفظ شود.
    و چه زیبا گفته اند لباس بسیجی برای بعضی قامت ها خیلی بزرگ است، و نمی شود لباس بسیجی را کوتاه کرد تا اندازه قامت بعضی ها شود. هرکس می خواهد بسیجی باشد باید چنان بزرگ شود که قامت خود را به لباس بسیجی برساند.
    به فرموده ی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره):
    ــ بسیج شجره طیبّه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوات تعیین و حدیث عشق می‌دهد.
    ـ اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید
    و حرف آخر اینکه بسیجی تا آخر می ایستد
    اینجانب ضمن گرامیداشت پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) هفته بسیج را به بسیجیان حسینی و عاشورائی ایران اسلامی و بسیجیان و ایثارگران وزارت ورزش و جوانان تبریک و تهنیت عرض نموده و از در گاه ایزد منان توفیقات روز افزون و در سایه توجهات حضرت و لیعصر (عج) و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی ) عزیزان را مسئلت مینمایم .
    سرهنگ پاسدار محمد قیومی
    فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت ورزش و جوانان
    اخبار مرتبط
  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 6,782,337
  تعداد بازدید امروز : 380
  تعداد کاربران آنلاین : 0
  آخرین به روزرسانی : 1397/03/04
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.