• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   • معاون ساماندهی امور جوانان:

    تا پایان سال 18 خانه جوان در سراسر کشور ایجاد می شود

    تا پایان سال 18 خانه جوان در سراسر کشور ایجاد می شود

    معاون ساماندهی امور جوانان در حاشیه سومین گردهمایی معاونان امور جوانان استان‌ها که امروز در دیزین برگزار شد ضرورت تشکیل خانه جوانان را نیاز آنها به مکانی برای بیان افکار و اعتقاداتشان دانست .

    محمدرضا رستمی در حاشیه سومین گردهمایی معاونان امور جوانان استان‌ها که امروز در دیزین برگزار شد در جمع خبرنگاران با طرح پرسش چرا به خانه جوان نیاز داریم گفت: جوانان نیاز دارند تا جایی دور هم جمع شوند و از دیدگاه ها و افکار خود سخن بگویند و همچنین از توان یکدیگر کمک بگیرند.بطور مثال بسیارند جوانانی که در زمینه اشتغال طرح های نوعی دارند اما برای عملی کردن آن باید گروهی تشکیل دهند و از ظرفیت جوانان دیگر نیز استفاده کنند، خانه جوان این امکان را برای جوانان ایجاد خواهد کرد و موجب هم افزایی نیروی جوانان می شود.از طرفی خانه های جوان می توانند جایی برای ارائه تولیدات جوانان باشد چه بسیار هنرمندان جوان وجود دارد که تولیدات متنوعی دارند اما مکانی برای عرضه این تولیدات برایشان فراهم نشده است. خانه جوان این امکان را نیز ایجاد خواهد کرد.
    وی با بیان اینکه قطعا اگر کمی تامل کنیم به خوبی ضرورت ایجاد خانه جوان را در ابعاد متنوعی می توان درک کرد و من تنها به دو مورد کوچک اشاره کردم گفت: معاونت ساماندهی امور جوانان هم چنین حضور مشاوران حقوقی، مالی، بازاریابی و چندین مشاور در حوزه های دیگر را نیز پیش بینی کرده است تا جوانان علاوه بر هم اندیشی با یکدیگر از تجربیات و دانسته های متخصصین نیز بهره مند شوند.
    معاون ساماندهی امور جوانان در خصوص وضعیت فعلی خانه های جوان گفت: اکنون 9 خانه جوان در سراسر کشور داریم و امیدواریم تا پایان سال 18 خانه جوان داشته باشیم.
    وی اضافه کرد: به طور کلی در حوزه خانه های جوان ما سه مسیر موازی را طی می کنیم. اول طراحی محتوا و الگوی فیزیکی که در خصوص طراحی محتوا در مراحل پایانی کار قرار داریم و الگوی فیزیکی هنوز در مراحل ابتدایی است. اقدام دوم شناسایی استانهای دارای استعداد ایجاد خانه جوان است تا بتوانیم به مرور زمان در تمامی استان ها خانه جوان ایجاد کنیم و در نهایت اقدام سوم تصویب لایحه تشکیل خانه جوان در مجلس شورای اسلامی است تا از این طریق تشکیل خانه جوان به عنوان یک تکلیف به همه استان ها اعلام شود و در واقع این موضوع منحصر به فرد نبوده و همواره ادامه داشته باشد.
    رستمی در بخش دیگری از صحبت های خود درگیرکردن بخش های مختلف دولت در حوزه جوانان را از مهمترین اهداف خود دانست و افزود: همواره تاکید من بر درگیر شدن همه بخش های دولت در حوزه جوانان و ایجاد حساسیت بوده است که خوشبختانه با تشکیل منظم جلسات ستاد ساماندهی به صورت ملی، استانی و شهرستانی اکنون به خوبی شاهد تحقق این مهم هستیم و همین که دستگاه های مختلف مطالبه می کنند و یا پرسش دارند این یعنی در حوزه جوانان درگیر شده اند.
    معاون ساماندهی امور جوانان همچنین به اهمیت مشارکت اجتماعی جوانان اشاره کرد و گفت: هیچ کاری در حوزه جوان انجام نمی شود مگر با ورود خود جوانان و سعی همیشگی ما افزایش این مشارکت از طرق مختلف بویژه با ایجاد سازمان های مردم نهاد جوانان بوده است.
    وی افزود: در واقع اگر مسائل و مشکلات جوانان توسط خود آنها مطرح شود بسیار تاثیرگذارتر از این است که من و یا سایر مسئولان مدام درباره اش صحبت کرده و طرح مسئله کنیم.

    اخبار مرتبط
  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 10,700,155
  تعداد بازدید امروز : 3,845
  تعداد کاربران آنلاین : 1
  آخرین به روزرسانی : 1398/01/05
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.