• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   • رعایت اخلاق و صیانت از ارزش‌های دینی؛موفقیت ورزشکاران را به دنبال دارد

    رعایت اخلاق و صیانت از ارزش‌های دینی؛موفقیت ورزشکاران را به دنبال دارد

    مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: رعایت اخلاق و صیانت از ارزش‌های دینی و انقلابی توسط ورزشکاران؛عامل اصلی موفقیت در میادین ورزشی است.

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین؛ محمد مشهدی آقایی مدیرکل ورزش و جوانان استان درجمع برخی مسئولین هیات های ورزشی استان،افزود: نوجوانان و جوانان ورزشکار ایران اسلامی با تعصب و غیرت ایرانی و اسلامی و همچنین رعایت موازین اسلامی عزت و شکوه بیش از پیش ایران اسلامی را در عرصه های مختلف بین المللی؛آسیایی؛جهانی و المپیک به معرض نمایش می گذارند.
    وی با بیان اینکه حضور جوانان و نوجوانان در میادین ورزشی نشانه عزم ملی و غیرت مثال زدنی پهلوانان ایران اسلامی است، گفت: مقام معظم رهبری بر اهمیت اخلاق و فرهنگ پهلوانی و رعایت سجایای اخلاقی در میادین ورزشی تاکید بسیار دارند و این مهم را می توان از بازخوانی تاکیدات فرهنگی معظم له در تدوین منشوراخلاقی 14 گانه که چراغ راه ورزش است؛مشاهده کرد.
    مشهدی آقایی با تاکید بر اینکه منش و اخلاق پهلوانی که بر گرفته از سیره پیامبران و امامان معصوم است؛افتخار ورزش ایران اسلامی خصوصا ورزشکاران است؛افزود: رعایت اخلاق اسلامی و منش پهلوانی در میادین مهم جهانی و المپیک موجب انتقال و معرفی بیشتر و بهتر فرهنگ اسلامی ایرانی به جهانیان می‌شودو این مهم؛ نشاهنده رسالت خطیر و مهم ورزشکاران ایران اسلامی است.
    مشهدی آقایی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه حضرت علی(ع) الگوی بی بدیل در بین ورزشکاران است، اضافه کرد: ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی می توانند با الگوگیری از آن حضرت اخلاق و منش پهلوانی را در خود تقویت کرده و در عرصه های ورزشی بدرخشند.
    وی همچنین به نقش ورزش در کسب موفقیت در بخش های مختلف زندگی اشاره کرد و افزود: ورزش علاوه بر سلامت روح و جسم ونشاط جامعه،موجب رفع بسیاری از معضلات اجتماعی خواهد شد و گرایش آهاد جامعه از جمله نوجوانان و جوانان به ورزش را فراهم خواهد آوردکه در این بین قهرمانان و نام آوران ورزش که بعنوان الگو در جامعه معرفی و دیده می شوند وظیفه مهمی را بر دوش دارند و نوجوانان و جوانان با الگو قراردادن قهرمانان؛شیوه زندگی آنان را مورد توجه قرار می دهند.
    میرکل ورزش و جوانان استان در خاتمه بر لزوم تقویت اخلاق و فرهنگ پهلوانی در تمامی اماکن و میادین ورزشی استان تاکید کرد.
     

    اخبار مرتبط
  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 8,669,971
  تعداد بازدید امروز : 8,602
  تعداد کاربران آنلاین : 1
  آخرین به روزرسانی : 1397/07/28
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.