• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   • سردار محسن انصاری:

    آزادگان با مقاومت و رشادت خود جهاد کبیر را به تصویر کشیدند

    آزادگان با مقاومت و رشادت خود جهاد کبیر را به تصویر کشیدند

    قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: آزادگان کشورمان دوران اسارت را به امتداد دوران دفاع مقدس تبدیل کردند و با مقاومت و رشادت خود جهاد کبیر را به تصویر کشیدند.

    سردار محسن انصاری روز سه‌شنبه 26 مردادماه در همایش سراسری تجلیل از آزادگان که در سالن سیدالشهدا (ع) برگزار شد، با گرامی داشت یاد و خاطره شهید ابوترابی فرد، شهید لشگری، شهید تندگویان و 700 آزاده شهید کشورمان گفت: روز 26 مردادماه سال 1369 شور و معنویت بزرگی در ایران حاکم بود و بی‌شک همین فضا در آن سوی مرز و در بین آزادگان عزیزمان نیز وجود داشت و در آن روز صحنه‌های تاریخی و بزرگی در هر دو طرف مرز رقم خورد که در تاریخ ماندگار شدند.
    وی افزود: امام خمینی (ره) با شناختی که از آزادگان کشورمان داشتند، در فرازی از سخنان خود فرموده بودند «اسرا در چنگال دژخیمان خود سرود آزادی‌اند و احرار جهان آنان را زمزمه می‌کنند». بازگشت آزادگان به کشور ما بی‌شک پیروزمندانه و سرافرازانه بود و این موضوع در بازگشت هیچ زندانی و اسیر دیگری به کشورش سابقه نداشته است.
    قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: اسرا همواره در دوران زندان و اسارت توسط زندانبان‌ها منفعل می‌شوند، اما رزمندگان ما در دوران اسارت خود، زندانبان‌ها را منفعل خود کردند، وقتی اسیری سمبل ایمان و مقاومت باشد قطعاً زندانبان‌ها منفعل می‌شوند و تحت تأثیر زندانی خود قرار می‌گیرند.
    سردار محسن انصاری شرایط روزهای اسارت آزادگان کشورمان در زندان‌های بعثی را با شرایط امروز زندان‌های رژیم اشغالگر قدس مقایسه کرد و گفت: امروز نیز رزمندگان نیروهای مقاومت بر اساس همین الگو زندانبان‌ها را منفعل خود کرده‌اند.
    وی مهمترین دلیل جلوگیری از انفعال آزادگان کشورمان در دوره اسارت را تبدیل آن دوران به دوره مبارزه و مقاومت دانست و افزود: آزادگان غیور کشورمان دوران اسارت را به امتداد دوران دفاع مقدس تبدیل کردند. ویژگی‌های این امتداد و مبارزه نیز مقاومت در سیاه‌چاله‌های رژیم بعث، عبادت، ابتکار، دانش‌اندوزی، ولایتمداری، اتحاد، رشادت و انسجام بود. آزادگان تحت تأثیر فضای روحی و روانی طراحی شده دشمن قرار نگرفتند و از آن تبعیت نکردند و با این ویژگی‌ها جهاد کبیر را به تصویر کشیدند.
    قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به حضور اجتماعی آزادگان در شرایط کنونی کشورمان گفت: امروز نیز آزادگان در صحنه خدمت حضور فعال دارند.
    سردار انصاری ویژگی مشترک زندگی انبیاء، مبارزان بزرگ و انسان‌های آزاده را پاک بودن آن‌ها دانست و گفت: این پاکی در تمام آزادگان کشورمان وجود دارد و اگر در کشور اسرا را آزاده نمی‌خواندیم جفای بزرگی در حق آن‌ها بود.
    وی با بیان اینکه پاسداشت روحیه مقاومت و جهاد آزادگان استمرار جهاد را تضمین می‌کند افزود: امام خمینی (ره) فرمودند «نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم زندگی به فراموشی سپرده شوند». برای اینکه به این فرمایش امام راحل جامه عمل پوشانده شود باید 2 راهکار را مدنظر داشت، اول ارتقا و به‌کارگیری توانمندی‌های آزادگان در عرصه‌ها و زمینه‌های مختلف است و راهکار دوم ایجاد، توسعه و ارتقاء تشکل‌های ایثارگری است تا در خط استراتژی نظام حرکت کنند.
    حمیدعلی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ نیز در این مراسم، روز بازگشت آزادگان به میهن را یکی از روزهایی دانست که تمام مردم کشورمان خوشحال بودند و گفت: آزادگان عزیز در دوران اسارت خود درس صبر، مقاومت، همدلی، فراگیری علوم و استقامت را به خوبی پس دادند.
    گفتنی است این مراسم با حضور سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران، جمعی از آزادگان و ایثارگران کشورمان و با همکاری اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و موسسه فرهنگی پیام آزادگان برگزار شد.
    اخبار مرتبط
  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 6,738,843
  تعداد بازدید امروز : 131
  تعداد کاربران آنلاین : 0
  آخرین به روزرسانی : 1397/02/31
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.