• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   • سخنرانی ویژه ولادت با سعادت آقا صاحب الزمان (عج) و سالروز آزاد سازی خرمشهر

    سخنرانی ویژه ولادت با سعادت آقا صاحب الزمان (عج) و سالروز آزاد سازی خرمشهر

    حجت الاسلام و المسلمین قاسم عباسی روز دوشنبه بعد از نماز ظهر به مناسبت نیمه شعبان سالروز ولادت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف و سالروز آزادسازی خرمشهر، ضمن تبریک این ایام و آرزوی نابودی معاندین اسلام و برگزاری یک جشن سراسری و بین¬المللی، بیاناتی در این خصوص فرمودند...

    ایشان به روایتی از امام صادق علیه السلام اشاره نموده و مصداق بارز آن را شهدای فتح خرمشهر و جانبازان آن دانسته و اظهار داشتند:
    امام صادق علیه السلام فرمودند: «مَن سَرَّهُ اَن یکونَ مِن اصحابِ القائم فَلیَنتَظِر وَلیَعمَل بِالوَرَعِ وَ مَحاسِنِ الاَخلاقِ و هو منتظر»
    منتظر واقعی و کسی که علاقمند و مسرور است به اینکه از یاران امام قائم علیه الصلاه و السلام باشد، غیر از اینکه باید ادعیه بخواند، (مثل دعای اللهم کن لولیک ...، دعای عهد که باید هر روز بخواند. مخصوصاً مراقبت کند که چهل روز هر روز بعد از نماز صبح بخواند، دعای الهی عظم البلاء و ...) بر اساس روایت مذکور شرایط دیگری هم دارد:
    1- منتظر باشد.
    2- اهل ورع باشد: روز او محاسبه داشته باشد، اعمال او حساب و کتاب داشته باشد، رفتار و گفتارش همه با برنامه باشد و خلاف شرع مقدس نباشد.
    منتظر باشد، اما منتظری که عمل و رفتار او مطابق با رضایت امام زمان علیه الصلاه و السلام باشد؛ یعنی همین الان اگر امام زمان علیه الصلاه و السلام وارد اینجا شود و بگوید چه می¬کنی، چه می¬گویی؛ بتواند حرف زده و جواب بدهد. نگوید در حال غیبت از دیگران هستم یا در حال گوش کردن به حرام هستم. بلکه بگوید آقا! در حال صحبت کردن از شما بودم، داشتم نماز می¬خواندم، داشتم روایت گوش می¬کردم.
    حاضر دیدن امام یعنی این. یعنی هر زمان وارد شدند و فرمودند: تو که ادعا می¬کنی شیعه منی، چه می¬کنی، کجائی، با که هستی؛ بتواند جواب بدهد.
    3- محاسن و حسن¬های اخلاقی داشته باشد: سرآمد باشد، از دور که او را نگاه می¬کنند، بگویند او منتظر است، اعمالش درست است، بدگویی نمی¬کند، بد صحبت نمی¬کند، قلبش قلبی است که امام زمانی است، در اعمال و رفتارش امام زمان را حاضر می¬بیند. (و هو منتظر) این منتظر است.
    حجت الاسلام و المسلمین قاسم عباسی در پایان از عملیات آزادسازی خرمشهر با عنوان عملیاتی افتخارآفرین یاد کرده و آن را موجب سربلندی اسلام، شیعه و ایران دانستند که هنوز هم میوه¬ها و ثمرات آن قابل چیدن و بهره برداری است.
    ایشان سخنان خویش را با آرزوی علو درجات شهدای اسلام خصوصاً شهدای فتح خرمشهر و سلامتی و سربلندی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه¬ای به پایان رساندند.
    اخبار مرتبط
  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 6,782,341
  تعداد بازدید امروز : 384
  تعداد کاربران آنلاین : 0
  آخرین به روزرسانی : 1397/03/04
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.