• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   • در جلسه کارگروه بررسی ورزش همگانی استان تهران گفته شد

    مراجع عظام ، مروج ورزش های همگانی می شوند/آماده اجرای طرح ضربتی آمارگیری از سرانه فضاهای ورزشی هستیم

    مراجع عظام ، مروج ورزش های همگانی می شوند/آماده اجرای طرح ضربتی آمارگیری از سرانه فضاهای ورزشی هستیم

    راهکارهای دستیانی به آمار ورزشکاران و سرانه فضای ورزشی شهر تهران، از سوی اعضای کار گروه بررسی ورزش همگانی استان تهران ، مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفت.

    به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، امروز چهارشنبه، سوم تیر ماه، کارگروه بررسی ورزش همگانی استان تهران برگزار شد.
    در این جلسه که به ریاست دکتر شعبانی بهار معاون ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، راهکارهای دستیانی به آمار ورزشکاران و سرانه فضای ورزشی شهر تهران، از سوی اعضای کار گروه، مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفت.
    در ادامه جلسه، دکتر شعبانی بهار، ضمن توضیح شرایط آماری سرانه فضاهای ورزشی شهر تهران،این شرایط را مطلوب ندانست و از همه دستگاه ها و نهادهای ذیربط و به ویژه کارگروه بررسی ورزش همگانی استان تهران رسیدن به یک آمار قابل استناد را خواستار شد.
    بنا به این گزارش، نماینده حوزه علمیه کشور در کار گروه ورزش همگانی، ضمن ارائه گزارشی از اهتمام آیات عظام به ورزش همگانی و این که بعضی از علما و مراجع تقلید، نظیر حضرات آیات نوری همدانی و مکارم شیرازی، روزانه نیم ساعت ورزش را در برنامه خود لحاظ کرده اند، از شعبانی بهار خواست که این موضوع،به منظور تشویق جامعه مخاطب از رسانه ملی به تصویر کشیده شود.


    معاون ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان، نیز، ضمن اشاره به امضای تفاهم نامه ای با حوزه علمیه، مبنی بر تبلیغ این ورزش ها از سوی مبلغین دینی و اهالی منبر، خاطر نشان کرد: با حضور مراجع عظام در برنامه دانش افزایی ورزش سیمای جمهوری اسلامی ایران، این بزرگواران، مروج ورزش های همگانی می شوند.


    در ادامه حمید رضا گرشاسبی، مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران، سرانه کنونی فضای ورزشی در شهر تهران را سی و چهار صدم متر مربع اعلام کرد و گفت: این رقم در شاکله استانی، به چهل و دو صدم متر مربع می رسد که البته باید در صحت این ارقام، تردید داشته باشیم؛ چراکه در تهران و کل کشور، بسیاری از نهاد ها، دارای زمین ورزشی فاقد مجوز هستند و به همین دلیل ، جزو آمار سرانه فضای ورزشی محسوب نمی شوند .

    وی افزود: آماده هستیم که طرح ضربتی آمارگیری اصولی و دقیق از سرانه فضای ورزشی کشور را، اجرایی کنیم.


    در پایان ،دکتر محمد رضا اسد، مدیر کل دفتر توسعه ورزش های همگانی، ضمن سپاس از اهتمام ویژه مسئولین ورزش کشور و اعضای کارگروه بررسی ورزش همگانی استان تهران، از شروع به کار صد نفر از کارآزموده ها و فارغ التحصیلان رشته مدیریت ورزشی، در زمینه آمارگیری از اماکن و سرانه فضای ورزشی شهر تهران خبر داد.


    نمایندگانی از شهرداری تهران، سازمان زندان ها، وزارت تعاون، شرکت توسعه اماکن ورزشی، وزارت بهداشت، فدراسیون ورزش های همگانی، حوزه علمیه، صدا و سیما و بسیج مستضعفین، در جلسه کارگروه بررسی ورزش همگانی استان تهران،حضور داشتند ,و لوح تقدیر آیت الله بوشهری؛ رییس حوزه های علمیه کشور، به خاطر تلاش در عرصه توسعه ورزش های همگانی، توسط معاون ایشان، به دکتر شعبانی بهار اهدا شد.

    اخبار مرتبط
  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 6,782,392
  تعداد بازدید امروز : 435
  تعداد کاربران آنلاین : 0
  آخرین به روزرسانی : 1397/03/04
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.