• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   • معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

    راه اندازی ۸ هزار کانون ورزشی درون مدرسه‌ای

    راه اندازی ۸ هزار کانون ورزشی درون مدرسه‌ای

    با حضور نمایندگان وزارت ورزش وجوانان و معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، مراسم نمادین آغاز به کار کانون های ورزش درون مدرسه ای ، برگزار شد.

    به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش راه اندازی ۸ هزار کانون ورزشی درون مدرسه‌ای و ۳ هزار مکان برون مدرسه‌ای برای دانش‌آموزان را از برنامه های این معاون در وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد .


    او که در مراسم نمادین افتتاح کانون‌های ورزشی درون مدرسه‌ای سراسر کشور که در دبستان پسرانه شهید «حسن تهرانی‌مقدم» برگزار شده بود سخن می گفت ، اظهارداشت: این نوید را به دانش‌آموزان و اولیای آنها در کشور می‌دهم که همگام با جریان المپیادهای درون مدرسه‌ای که 3.5 میلیون دانش‌آموز را تحت پوشش قرار داد، پس از شکل گیری کانون‌های درون مدرسه‌ای زمینه ی گسترش ورزش در کشور فراهم خواهد شد.


    او هدف از فراگیر کردن فعالیتهای ورزشی برای دانش‌آموزان را رشد ورزش در دوبخش همگانی و قهرمانی اعلام کرد و گفت:متاسفانه شیوه کنونی زندگی امروز تحرک را از کودکان و نوجوانان زدوده است .


    معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش توضیح داد : فناوری‌های نوین، تلفن همراه، رایانه و آپارتمان‌نشینی، بچه‌ها را بی‌تحرک کرده و آنها به لحاظ جسمی در حال چاق شدن هستند، ضمن اینکه در خانه‌های کوچک، نیز نمی‌توانند تحرک داشته باشند و در محله‌ها هم مکانی مناسب برای انجام فعالیتهای ورزشی وجود ندارد.


    معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه به دنبال فراگیر کردن فعالیت‌های ورزشی درمیان دانش‌آموزان هستیم، تصریح کرد: در این راستا المپیاد ورزشی ، کانون‌های ورزشی درون مدرسه‌ای، ورزش صبحگاهی و برگزاری مسابقات مدرسه قهرمان برای دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است.


    وی با بیان این موضوع که کانون‌ها ورزشی با تعامل والدین شکل می گیرند اظهار داشت : این اقدام در راستای شکل گیری رفتار و منش قهرمانی ایجاد می شود ،بنابراین همگان باید کمک کنند تا این کانون‌های ورزشی شکل بگیرند.

    حمیدی تصریح کرد: از تمام والدین و دانش‌آموزان خواهش می‌کنم به 718 منطقه آموزش و پرورش مراجعه کنند و این موضوع را مطالبه کنند تا کانون‌های ورزشی درون مدرسه‌ای در اسرع وقت راه اندازی شوند .

    وی افزود: این طرح با امضای وزیر آموزش و پرورش به تمام مناطق آموزش و پرورش کشور ابلاغ شده است و امیدواریم بتوانیم از فضاهایی که داریم بهینه استفاده کنیم.

    معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش به محسنات ورزش اشاره کرد و گفت : ورزش علاوه برای اینکه دانش‌آموزان را از آسیب‌های اجتماعی دور می‌کند، بلکه زمینه ساز تعامل و وفاق آنها با مردم می شود .
    وی با بیان اینکه چشم‌انداز ما 8 هزار کانون ورزشی درون مدرسه‌ای و 3 هزار مکان برون مدرسه‌ای برای دانش‌آموزان است، اظهار کرد: پیش‌بینی کردیم در حلقه سوم کانون‌های ورزشی که کانون ویژه وجود دارد برنامه‌ای تحت عنوان مراکز استعدادیابی در حوزه وزارت ورزش انجام شود تا در نهایت این کار به فدراسیون‌ها و هیأت‌های ورزشی برسد.

    اخبار مرتبط
  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 6,782,387
  تعداد بازدید امروز : 430
  تعداد کاربران آنلاین : 0
  آخرین به روزرسانی : 1397/03/04
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.