• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   • هیأت مرکزی گزینش

    به مناسبت سی و دومین سالگرد تشکیل گزینش

    به مناسبت سی و دومین سالگرد تشکیل گزینش

    حضرت امام خمینی رحمه الله علیه در مورخ 15/10/1361 طی فرمان 6 ماده ای ضمن بیان دقیق آسیبها و چالشها و ارائه رهنمودهایی در جهت رعایت موازین اسلامی و اخلاقی و به منظور گزینش افراد صالح بدون ملاحظه روابط و جلوگیری از تنگ نظری و تند خویی و نیز مسامحه کاری و سهل انگاری، دستور تشکیل گزینشها را در وزارتخانه ها و ادارات و مراکز آموزشی صادر فرمودند...

    حضرت امام خمینی رحمه الله علیه در مورخ 15/10/1361 طی فرمان 6 ماده ای ضمن بیان دقیق آسیبها و چالشها و ارائه رهنمودهایی در جهت رعایت موازین اسلامی و اخلاقی و به منظور گزینش افراد صالح بدون ملاحظه روابط و جلوگیری از تنگ نظری و تند خویی و نیز مسامحه کاری و سهل انگاری، دستور تشکیل گزینشها را در وزارتخانه ها و ادارات و مراکز آموزشی صادر فرمودند. در ادامه با استفاده از نظرات فقها و صاحب نظران ضوابط و معیارها و دستورالعملهایی تنظیم و مورد استفاده قرار گرفت تا اینکه در سال 1374 مجلس محترم شورای اسلامی قانون گزینش و سپس آیین نامه اجرایی آن را تصویب نمود که در کلیه مراحل مذکور رعایت حقوق نظام از یک سو و عدم تضییع حقوق افراد داوطلب از سوی دیگر مد نظر بوده است.اهمیت و جایگاه موضوع گزینش هنگامی بیشتر مشخص می شود که مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای مد ظله العالی در سیاستهای کلی نظام اداری که در سال 1389 ابلاغ فرمودند در بند 3 صراحتاً تأکید به "بهبود معیارها و روزآمدی روشهای گزینش منابع انسانی به منظور جذب نیروی انسانی توانمند، متعهد و شایسته و پرهیز از تنگ نظریها و نگرشهای سلیقه ای و غیر حرفه ای"می نمایند.
    درهمین راستا هیأت مرکزی گزینش وزارت ورزش وجوانان با استفاده از تمامی ظرفیتها و تواناییها، سعی و تلاش خود را برای تحقق کامل این اهداف عالیه مصروف داشته است. لذا ضمن تبریک این روز به تمامی گزینشگران عزیز و زحمتکش و مسئولین و دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی که تمام هم و غم خود را برای حفظ ارزشها و خون پاک شهیدان صرف نموده اند، امیدواریم مشمول الطاف و دعاهای حضرت بقیه ا... الاعظم (ارواحنا له الفداء) قرار گیریم.

    هیأت مرکزی گزینش
    وزارت ورزش و جوانان
    15 دی ماه 1393
    اخبار مرتبط
  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 8,678,418
  تعداد بازدید امروز : 7,964
  تعداد کاربران آنلاین : 3
  آخرین به روزرسانی : 1397/07/29
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.