• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   • خرمشهر

    شهری در آسمان

    شهری در آسمان

    خرمشهر شقایقی خون‌رنگ است که داغ جنگ بر سینه دارد ... داغ شهادت ویرانه‌های شهر را قفسی درهم‌شکسته بدان که راه به آزادی پرندگانِ روح گشوده است تابال در فضای شهر آسمانی خرمشهر باز کنند.

    ‌‌شهری در آسمان
    زندگی زیباست، اما شهادت از آن زیباتراست. سلامت تن زیباست، اما پرنده‌ی عشق، تن را قفسی می‌بیند که در باغ نهاده باشند.پس اگر مقصد را نهاینجا، در زیر این سقف‌های دلتنگ و در پس این پنجره‌های کوچک که به کوچه‌هاییبن‌بست باز می‌شوند نمی‌توان جست، بهتر آنکه پرنده‌ی روح دل در قفس نبندد. پس اگرمقصد پرواز است، قفس ویران بهتر. پرستویی که مقصد را در کوچ می‌بیند، از ویرانی لانه‌اش نمی‌هراسد.
    خرمشهر از همان آغاز خونین‌شهر شده بود. خرمشهر خونین‌شهر شده بود تا طلعتحقیقت از افق غربت و مظلومیت رزم‌آوران و بسیجیانِ غرقه‌درخون ظاهر شود و مگر آن طلعت را جز از منظر این آفاق می‌توان نگریست؟ مردانِ مرد، جنگاوران عرصه‌ی جهادند که راه حقیقت وجود انسان را ازمیان هاویه‌ی آتش جسته‌اند. آنان ترس را مغلوب کرده‌اند تا فتوت آشکار شود و راهفنا را به آنان بیاموزد و مؤ‌انسان حقیقت آنانند که ره به سرچشمه‌ی فنا جُسته‌اند.وقتی کار آن‌همه دشوار شدکه ماندن در خرمشهر معنای شهادت گرفت، هنگام آن بود که شبی عاشورایی بر پا شود وکربلاییان پای در آزمونی دشوار بگذارند ... کربلا مستقر عشاق است و شهیدسیدمحمدعلی جهان‌آرا چنین کرد تا جز شایستگان کسی در آن کربلا استقرار نیابد. شایستگان آنانند که قلبشان را عشق تا آنجا انباشته است که ترس از مرگ جایی برای ماندن ندارد. شایستگان جاودانانند؛ حکمرانان جزایر سرسبز اقیانوس بی‌انتهای نورِ که پرتوی از آن همه‌ی کهکشان‌های آسمان دوم را روشنی بخشیده است.
    ای شهید، ای آن که بر کرانه‌ی ازلی و ابدی وجود بر نشسته‌ای، یادت گرامی و راهت پر رهرو باد.
    تهیه و تنظیم: مریم سلیمان پور
    اخبار مرتبط
  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 6,782,412
  تعداد بازدید امروز : 455
  تعداد کاربران آنلاین : 0
  آخرین به روزرسانی : 1397/03/04
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.