• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   • به مناسبت سالروز آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی

    دیدار شش نفر از آزادگان سرافراز با مقام عالی وزارت

    دیدار شش نفر از آزادگان سرافراز با مقام عالی وزارت

    شنبه 26 مرداد 98 شش نفر از آزادگان سرافراز وزارت ورزش و جوانان و مجموعه های تابعه به مناسبت سالروز آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی با مقام عالی وزارت دیدار کردند.

    در آغاز مراسم آقای قاسمی مشاور محترم وزیر در امور ایثارگران ضمن آرزوی سلامتی، سربلندی و موفقیت برای آزادگان حاضر در جلسه، ابراز امیدواری نمودند این بزرگواران از قدر و ارزش روزهای سخت و تلخ اسارت و جایگاه عظیم آزادگی با تمام وجود صیانت نمایند.
    آقای قاسمی با اشاره به حق بزرگ این عزیزان بر نظام مقدس جمهوری اسلامی، از مقام عالی وزارت درخواست نمودند از دانش و تجربه عزیزان آزاده در حوزه های کاری آنها غفلت نشده و این تجارب ارزنده مورد بهره برداری قرار گیرد.
    در ادامه آزادگان حاضر در جلسه به بیان مطالب و نکات خود پرداختند. اسامی این بزرگواران به شرح ذیل است:
    کرم الله علیمرادی (مدت اسارت: 8 سال)
    علی اکبر سلیمانی بیستگانی (مدت اسارت: 798 روز)
    عباسعلی ذوالفقاری (مدت اسارت: 564 روز)
    صمد دستجردی (مدت اسارت: 25 ماه)
    محسن کفراش (مدت اسارت: 25 ماه و 20 روز)
    غلامرضا سولقانی (مدت اسارت: 762 روز)
    در ادامه دکتر سلطانی فر ضمن تبریک این ایام و تقارن آن با دو عید بزرگ مسلمین جهان گفت: ملت ایران از زیر بار سخت ترین تحریم ها و ناعادلانه ترین فشارهای دشمن سربلند بیرون آمدند و با این اتحاد و همدلی به امید خدا آینده نظام روشن است.
    وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: دوران هشت سال دفاع مقدس از طلایی ترین دوران سیاسی معاصر ایران است و شیرین ترین روز هم بازگشت آزادگان سرافراز به میهن بود که خاطرم هست آن زمان من در استان همدان مسئولیت داشتم و این استقبال از قهرمانان ملی و شور و شعفی که بین مردم ایجاد شده بود، از بهترین روزهای زندگی خود من بود.
    دکتر سلطانی فر تاکید کرد: قبلا هم گفتم هر زمان توانستیم روایت دفاع مقدس را به گونه ای به نسل های آینده منتقل کنیم که آنها هم راویان خوبی برای جنگ و دفاع مقدس باشند، موفق عمل کرده ایم. این موارد حالا حالاها باید به نسل های بعدی منتقل شود تا ارزش های دفاع مقدس به عنوان یک باور جدی در جامعه ساری و جاری شود.
    وی افزود: تاثیر دستاورد بزرگ دفاع مقدس را در مناسبت های امروز منطقه شاهد هستیم، به طوری که دشمن با وجود تسلطش به مرز های اطراف کشور ما، جرات و توان نظامی برای تعرض به ایران را ندارد و در محاسبات و مناسبات نظامی خودشان تجدید نظر اساسی کردند و نگران عواقب تجاوز نظامی به کشور عزیزمان بودند.
    دکتر سلطانی فر در ادامه ضمن تشکر از سردار قاسم قاسمی برای اهتمام در حل مشکلات آزادگان و ایثارگران گفت: همه ما باید تلاش جدی برای رفع مشکلات آزادگان داشته باشیم و از ظرفیت های آنها بیتشر استفاده کنیم. امیدواریم در هفته های آینده برنامه های مفصل تری با حضور جمع کثیری از آزادگان داشته باشیم.
    در پایان این مراسم که با حضور جناب آقای نیک بین مشاور محترم وزیر و مسئول هماهنگی حوزه وزارتی، سرکار خانم فرامرزیان معاون محترم توسعه مدیریت و منابع، جناب آقای ناظمی مدیرکل محترم روابط عمومی و اطلاع رسانی، جناب آقای صادر رییس محترم دفتر وزیر و جناب آقای کریمی مدیرعامل محترم شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برگزار شد، با اهدای لوح تقدیر از این آزادگان سربلند تقدیر به عمل آمد.
    شایان ذکر است امروز همزمان در 31 استان مراسم تجلیل از آزادگان برگزار گردید.
    اخبار مرتبط
  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 13,371,450
  تعداد بازدید امروز : 12,942
  تعداد کاربران آنلاین : 1
  آخرین به روزرسانی : 1398/06/29
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.