• وزارت ورزش و جوانان
  وزارت ورزش و جوانان
     
   • محمدرضا رستمی معاون ساماندهی امور جوانان:

    دولت یازدهم، دولت جوان باور و جوان یاور است

    دولت یازدهم، دولت جوان باور و جوان یاور است

    افتتاح خانه جوان تهران و در همه استانهای کشور در هفته جوان بیانگر اینست که دولت یازدهم، دولت جوان باور و جوان یاور است و تمام همت خود را برای حضور فعال و موثر جوانان فراهم می سازد. تا در فضایی بدون دغدغه و ترس برای ارتقای ایران تلاش کنند.

    افتتاح خانه جوان تهران و در همه استانهای کشور در هفته جوان بیانگر اینست که دولت یازدهم، دولت جوان باور و جوان یاور است و تمام همت خود را برای حضور فعال و موثر جوانان فراهم می سازد. تا در فضایی بدون دغدغه و ترس برای ارتقای ایران تلاش کنند.
    محمدرضا رستمی معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در آئین افتتاح نخستین خانه جوان استان تهران با تاکید براهمیت فعالیت اجتماعی جوانان افزود: امروز و در هفته جوان در تهران بزرگ، جوانان عزیز و ارزشمند صاحب خانه شدند، آرزو می کنیم این خانه دارشدن اجتماعی آنها منجر به تلاش ها و فعالیت های گروهی شودکه نتایج اجتماعی، اقتصادی را در برداشته باشد. افتتاح خانه های جوانان یک پیام بزرگ اجتماعی است نمی توان بدون جوانان به آینده رسید. نمی توان بدون در نظر گرفتن خانه جوانان به آینده ای پرنشاط رسید.
    وی در ادامه بر ضرورت باور کردن جوانان تاکید کرد و گفت: امروز کسانی که جوانان را باور ندارند به جوانان اعتماد ندارند و جوانان را تهدید می دانند و همواره به دنبال گذاشتن مراقب در کشور هستند جایی در کشور ندارند. جامعه بدون جوان جامعه بدون آینده است. ما نمی توانیم جوانان را به دخمه هدایت کنیم و آنها را از شور و نشاط اجتماعی بازداریم و انتظار داشته باشیم آسیب های اجتماعی کاهش پیدا کند. متاسفانه تمامی ساختارهای اجتماعی کشور ما در آن 8 سال ویران شد و جوانان از فضاهای اجتماعی به زیرزمین­ها و قهوه­خانه ها هدایت شدند. امروز با راه­اندازی خانه های جوان امید و نشاط را به جوانان بازگرداندیم و اثبات کردیم دولت به شما اعتماد دارد و بدون حضور شما امکان دستیابی به توسعه را فراهم نمی بیند.
    رستمی با بیان رویکرد دولت یازدهم به جوانان تاکید کرد: این دولت جوانان بی­دست و پا و کر و کور نمی­خواهد این دولت جوانان را شاد و با نشاط می خواهد جوانی با تمامی مولفه­های جوانی، جوانی که عاشق است ،عاشق خودش،عاشق کشورش، عاشق دینش، چرا برخی عشق این واژه مبارک را تبدیل به یک مسئله سخیف جنسی کردند و با آن مبارزه منفی می کنن؟
    این دولت باور دارد بدون جوانان محال است به توسعه و تعالی دست پیدا کرد. سازمان های مردم نهاد عشق به جامعه است چرا در دولت گذشته عشق جوانان به جامعه به سمتی رفت که تمامی سمن ها منکوب و تعطیل شدند دولت یازدهم حوزه جوانان را با 50 سمن تحویل گرفت امروز 2000 سمن داریم امیدواریم در هر شهر 10 خانه جوان داشته باشیم.
    دبیر ستاد ملی ساماندهی امور جوانان بابیان ضرورت تغییر نگاه به جوان افزود: برخی تمامی جوانی را خلاصه می کند در یک موضوع جنسی و این جای تاسف است برای جامعه ایرانی ، جوانان در تمام دوران ها برای کشور افتخار آفرین بودند، اکثر شهدا از جوانان بودند.چرا جوانان را افسرده درمانده و فروخفته می خواهیم. ما تمام تلاشمان را کردیم که آنچه کمک می کند به توسعه اجتماعی جوانان در چهارسال گذشته فراهم کنیم، آوار بزرگی بر حوزه اجتماعی کشور ریخته شده است.
    رستمی با اشاره به دستور رئیس جمهور در خصوص احیای سازمان ملی جوانان گفت: این باعث خوشحالی است که سه سال بررسی کارشناسی به این نقطه رسید که جناب آقای دکتر روحانی در هفته جوان دستور احیای سازمان ملی جوانان را صادر کردند و اصرار بر یک کار اشتباه پایان یافت این گام بسیار مهمی است برای ادامه کارها در حوزه جوانان
    مسئله دیگری که در حوزه جوانان در دولت یازدهم به آن توجه شد افزایش بودجه حوزه جوانان است در شروع کار من بودجه جوانان 6 میلیارد بود و من نخستین بودجه ای که برای حوزه جوانان پیشنهاد کردم 250میلیارد تومان بود.امروز باعث افتخار است که بعد از دو سال بودجه جوانان به 450 میلیارد تومان افزایش یافته است. حمایت از سمن ها رشد 40 برابری داشته است.و این ها همه حکایت از جوان باوری و جوان یاوری دولت تدبیر و امید دارد.
    اخبار مرتبط
  وزارت ورزش و جوانان
  مجموع بازدیدها : 12,988,716
  تعداد بازدید امروز : 3,203
  تعداد کاربران آنلاین : 0
  آخرین به روزرسانی : 1398/06/03
  کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.